غذاهای محلی و بومی

غذای محلی و آداب پذیرایی هر شهر از جاذبه های فرهنگی و توریستی آن شهر بحساب می آید . گردشگران همیشه دوست دارند با غذا و آداب و رسوم پخت و سرو غذا محل بازدید خود آشنا شوند ، حتی ممکن است غذای خاص یک منطقه به عنوان جاذبه و انگیزه سفر گردشگران برای آن منطقه باشد. بومیان جزیره مردمانی خوش‌ذائقه‌اند که به کیفیت و مزه غذا اهمیت زیادی می‌دهند از همین رو تنوع غذایی در کیش بسیار بالاست.که همچون یک آیین و رسم بجا آورده می‌شود. که این عمل خود نوعی انتقال فرهنگی مثبت از نسل فعلی به نسل جوان است. غذاهایی ساده اما درعین‌حال غنی از مواد مغذی که اغلب به‌طور طبیعی و با تفکر تهیه می‌شوند

مچبوس لحم

مچبوس لحم

غذای رسمی مجالس عروسی ، مهمانی ها و اعیاد در کیش است که نشاندهنده ارزش و احترام صاحب خانه برای مهمان خود است . تقریبا از قدیم تا کنون این غذا ارزش و اعتبار خود را به عنوان اصلی ترین غذای محلی حفظ کرده ، در ضمن مچبوس به سه طریق پخت می شود با ماهی ، با مرغ و با گوشت. که گوشت آن از اعتبار بیشتری برخوردار است و غذای رسمی مجالس است . در پخت مچبوس از گوشت ، برنج ، ادویه محلی و عربی ، نخود ، کشمش ، پیاز استفاده می شود . مخلفات مچبوس که همیشه در کنار آن پخته می شود « حشوا » است که مواد تشکیل دهنده آن پیاز ؛ نخود ، کشمش و لیموعمانی است که مزه خاصی به این غذا می دهد.

خبیصه

خبیصه

نوعی حلوای ساده است که سریع و آسان پخته می شود . ابتدا آرد گندم یا برنج را داخل روغن سرخ می کنند . در یک ظرف دیگر مقداری آب شکر را می جوشانند تا قوام پیدا کند سپس آن را به آرد سرخ شده اضافه می کنند . معمولا قبل از برداشتن خبیصه از روی آتش ، هل یا زعفران به آن اضافه می کنند. خبیصه در اعیاد و مهمانی ها و عروسی ها پخته می شود .

Address
To Join Us

200 meters away in the fishmarket road, toward the Greekship, opposite of the fishing Port, old seffin, Kish Island

Phone 00987644432844
Postal Code 794172222

Contact Us

© All rights reserved to Kish Native Anthropology House . Design and implementation By YAS ICT